O mnie

Czasem jest tak, że to zawód wybiera nas. Tak było ze mną.

„Czasem jest tak, że to zawód wybiera nas. Tak było ze mną. Tenis buduje charakter jak żaden inny sport” – powiedział kiedyś o sobie Ernest Gulbis, łotewski tenisista.

Potrzebowałem wielu lat, żeby docenić kapitał, jaki zdobyłem, trenując od wczesnego dzieciństwa. Siedem dni w tygodniu – popołudniami ze szkoły prosto na kort, a w weekendy już od rana biegałem z rakietą. Od 8 do 18 roku życia mój czas liczony był w gemach, setach, meczach. Trenera traktowałem jak drugiego ojca, kolegów jak braci. A korty pod lasem były moim domem. Tam nauczyłem się wytrwałości, dyscypliny, współzawodnictwa, zasad fair-play, dostałem solidną lekcję pokory, która nauczyła mnie, że aby odnieść sukces, najpierw trzeba ponieść szereg porażek.

Mnie – tak jak Gulbisa – zawód sam wybrał. W maturalnej klasie poważna kontuzja ręki przerwała moją karierę sportową. Trafiłem na Wydział Geodezji i Gospodarki Przestrzennej.
Po pięciu latach okazało się, że sportowe zamiłowanie do wyzwań mogę z powodzeniem realizować w tym interdyscyplinarnym zawodzie, jakim jest rzeczoznawca majątkowy. Bo wycena nieruchomości – podobnie jak sport – wymaga ode mnie nieustannego rozwoju, otwartości, determinacji. Znów jak na korcie.
I dziś – w biznesie – odbieram dywidendy za tamten czas. Wszystkie wykształcone wtedy cechy charakteru pozwalają mi z sukcesem i satysfakcją wykonywać pracę rzeczoznawcy majątkowego, w której najważniejsza jest dla mnie fachowość i niezależność.
Zlecając mi wycenę nieruchomości, powierzasz mi swój majątek. Moim obowiązkiem – jako rzeczoznawcy majątkowego – jest zaangażowanie całej swojej wiedzy, sięgnięcie do doświadczeń oraz wnikliwa analiza rynku, aby sporządzony operat był rzetelny i kompletny.

Od kilkunastu lat ściśle współpracuję z największymi w Wielkopolsce firmami, wyceniając setki mieszkań, domów, działek oraz nieruchomości komercyjnych o różnej funkcji (biurowce, hotele, centra handlowe, parki przemysłowe), w tym również obiekty o bardzo indywidualnym charakterze (m.in. Międzynarodowe Targi Poznańskie o powierzchni użytkowej budynków 200 000 m2 usytuowanych na kilkuset tysiącach m2 terenu).
W ramach prowadzonej działalności wykonałem około 1500 operatów szacunkowych oraz setki opinii o wartości. Łączna wartość szacowanych nieruchomości to niemal 2 mld złotych.

wykonałem około 1500 operatów szacunkowych oraz setki opinii o wartości

2mld